еМагазин

Tag : Кирил Колемишевски

Бизнис

Кирил Колемишевски си поднесе оставка од Надзорниот одбор на „Аутомакедонија“

Редакција
Централниот регистар постапувајќи по пријавата за упис на бришење на член на Надзорен одбор со писмена оставка на друштво за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Колемишевски на Фејсбук покрена акција #Засади дрво: Предизвикот го прифатија Љупчо Николовски, Димитар Ковачевски…

Редакција
Заменик-министерот за економија Кирил Колемишевски на Фесјбук покрена акција #ecoMKchallenge #ЗасадиДрво. Тој ги предизвика неговите пријатели, помеѓу кои и генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски и...
ЖИВОТ

Колемишевски: Своето 17 годишно работно искуство во банки, инвестициски фондови, но и како адвокат ќе го имплементирам во работењето

Редакција
Прв пат по изборот, заменик-министерот за економија Кирил Колемишевски се огласи не неговиот фејсбук-профил по примање на функцијата. „Да се биде заменик министер во Владата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е и каков имот пријавил Кирил Колемишевски, новиот заменик министер за економија

Редакција
Кирил Колемишевски и официјално е новиот заменик министер за економија. Кој е Колемишевски? Колемишевски е дипломиран правник со положен правосуден испит. Дипломирал на Правниот факултет на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Кирил Колемишевски, кој е предложен за нов заменик министер за економија

Редакција
Владата за нов заменик министер за економија го предложи Кирил Колемишевски. Неговата биографија стигна во Собрание, а еМагазин Ви открива детали од неа. Кој е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Кирил Колемишевски, кој е предложен за нов заменик-министер за економија

Редакција
Кирил Колемишевски, кој до пред извесно време беше в.д. директор на Развојната банка на Северна Македонија е предлогот за нов заменик-министер за економија. еМагазин Ви...
Бизнис

Никола Поповски на местото на Кирил Колемишевски во Развојна банка на Северна Македонија

Редакција
Од Развојна банка на Северна Македонија преку Македонската берза информираат дека Кирил Колемишевски е сменет од функцијата вршител на должност главен извршен директор и член...
Бизнис

Кирил Колемишевски именуван за в.д. главен извршен директор на Македонската банка за поддршка на развојот

Редакција
На седницата на Надзорниот одбор на Македонската банка за поддршка на развојот одржана завчера е донесена одлука Кирил Колемишевски да биде именуван за вршител на...