еМагазин

Tag : Клиника за детски болести

Локално

Во поликлиниките на територија на град Скопје вакцинирани 371 дете

Редакција
Министерство за здравство информира дека до 14 часот, во поликлиниките на територија на град Скопје вакцинирани се вкупно 371 дете. „Состојбата на пациентите, кои се...
ЖИВОТ

(Галерија) Заева им подари новогодишни пакетчиња на дечињата од Клиниката за детски болести

Редакција
Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева денеска ги посетила дечињата од Клиниката за детски болести на кои им подарила пакетчиња. „Со новогодишните пакетчиња, подарок...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Прва донација на Силк Роуд Банка во рамки на долгорочното партнерство со Клиниката за детски болести

Редакција
Силк Роуд Банка АД ја предаде првата донација за Универзитетската клиника за детски болести во Скопје што произлезе од потпишаниот меморандум за соработка, со кој...
Локално

Клиника за детски болести: Детето е вратено и е во добра состојба

Редакција
Во текот на вчерашниот ден на Клиниката за Детски болести настанал инцидент кога Р.З од Скопје пријавила кај перосоналот дека детето со кое престојувала на...