еМагазин

Tag : кран

Локално

Детали од МВР за трагичната смрт на работникот на зградата на ФФМ

Редакција
На 20.08.2019 во 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“, В.П.(56) од Скопје, вработен во приватна фирма, додека извршувал работни задачи со...