еМагазин

Tag : куршуми

Македонија

Обвинителство бара притвор за тројца браќа кои се под истрага за обид за убиство на полицаецот во Велес

Редакција
Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство (во обид) од член 123 став...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Ваљон Беља, кој беше застрелан во скопски Чаир

Редакција
Економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, кадар на владејачката ДУИ, синоќа беше застрелан во скопски Чаир. Од Министерството за внатрешни работи се уште...
Локално

Во три акции полицијата заплени различни видови оружје

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Б. (58) од с.Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување...