еМагазин

Tag : квалитет

Бизнис

(Видео) Квалитетот на јавните претпријатија зависи од квалитетот на луѓето кои ги управуваат

Редакција
Граѓаните секојдневно се среќаваат со услуги кои ги нудат јавните претпријатија и затоа (не)квалитетот кој го нудат го обликува нивното (не)задоволство од јавните услуги. Кога...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Контролирајте го квалитетот на воздухот во својот дом, каде и да сте

Редакција
Според најновите проценки на Светската здравствена организација (СЗО) секоја година во светот умираат околу 7 милиони луѓе како резултат на заболувања предизвикани од загадениот воздух....
Бизнис

Квалитетот на градежните материјали и начинот на нивната употреба влијаат на безбедноста на градбите

Редакција
Квалитетот на градежните материјали е од пресудно значење за безбедноста на зградите и јавните објекти. Дополнително, квалитетот на материјалите има големо влијание врз развојот на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Технолошки форум во организација на Ротари клуб Скопје – Интернационал: „Скопје смарт сити – паметен, поврзан и чист град“

Редакција
Поголема функционалност, поврзаност и подобра животна средина преку користење нови технологии е главниот фокус на технолошкиот форум  „Скопје смарт сити – паметен, поврзан и чист...
Бизнис

„Македонијалек“: Граѓаните да бидат спокојни, сите вакцини се со важечки рок и безбедни за употреба

Редакција
По информациите кои се појавија во јавноста за можно присуство на вакцини со истечен рок, компанијата „Македонијалек“, која е увозник и дистрибутер на МРП вакцините,...
Бизнис

Катастрофална година за тутунарите: Помал род и послаб квалитет

Никола Осило
Намален род за 30 – 40 отсто, послаб квалитет и пониска откупна цена, очекуваат производителите од годинашната реколта тутун поради честите врнежи летово и појавата...