еМагазин

Tag : Леб и сол

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) “Леб и сол“ добија Орден за заслуги од Пендаровски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски синоќа на свечена церемонија во Вила Водно ги одликуваше Бодан Арсовски, Кокан Димушевски, Влатко Стефановски и Гарабет Тавитјан со Орден за заслуги...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

„Леб и сол“ ќе добијат Орден за заслуги од претседателот Пендаровски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на свечена церемонија ќе ги одликува Бодан Арсовски, Кокан Димушевски, Влатко Стефановски и Гарабет Тавитјан со Орден за заслуги за Македонија....
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Дигитализирана култната “Бушава азбука“

Редакција
Во чест на Горан Стефановски и Душан Петричиќ ја дигитализирав „Бушава азбука“, соопшти на Твитер, дизајнерот Гоце Митевски. Ја дигитализирав „Бушава азбука“ во чест на Горан...