еМагазин

Tag : лекарка

Македонија

Приведена лекарка во Куманово поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба

Редакција
Полициски службеници од СВР Куманово – Отсек за економски криминал извршија претрес во работните простории на Очно одделение при ЈЗУ Општа болница – Куманово и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Лекарката Хатије Исмаили од Македонија добитничка на наградата „Мој доктор“ во Словенија каде што живее и работи

Редакција
Премиерот Зоран Заев и честиташе на д-р Хатије Исмаили за високото признание „Мој доктор“ за 2020 година што се спроведува во Република Словенија, каде што...
БАШ НИ Е ЌЕФ

По 40 дена позитивна на корона вирусот, лекарката од Куманово негативна на првиот брис

Редакција
Лекарката од Куманово, Гордана Николиќ која 40 дена беше позитивна на корона вирусот, за прв пат доби негативен резултат, за што е неизменрно среќна „Прв...
Локално

Кривична пријава за лекарка која неосновано издала потврда за движење во време на полициски час

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против С.K.(48) од Делчево и С.З.(50) од с.Панчарево, пехчевско, поради постоење основи на сомнение за сторено...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Заболената лекарка од Куманово раскажува за состојбата со корона вирусот: Засега, освен главоболка и лесно кашлање, немам друг сипмтом

Редакција
Лекарката Гордана Николиќ, која е една од заболените од медицинскиот персонал од Куманово, со порака на Фејсбук, за нејзината состојба, но и за она што...
Македонија

Лекарска комора: Постојат институции кои за докторката ќе се погрижат според Кривичен закон, ние даваме опомени

Редакција
Во врска со случајот со директорката на Клиниката за кожни болести заболена од коронавирус која не ги почитувала препораките на здравствените власти да се јави...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Ароганција на најјако“: Докторка „молчи“ за коронавирус, професори бараат секс и поткуп

Редакција
Голема дамка врз македонското здравство и врз Економскиот факултет при Универзитот „Кирил и Методиј“ остана од ароганцијата и чувство на недопирливост кај директорката на Клиниката...
Локално

Лекарка од Итна помош нападната при интервенција во ноќен клуб во Битола

Редакција
На 16.02.2020 во 10.20 часот во СВР Битола, лекарка во Итна медицинска помош пријавила дека во ноќен клуб во Битола, каде биле на интервенција по...
Балкан

Никој од Хрватска не сака да работи на Хвар: Се пријавила лекарка од Македонија

Редакција
Жителите на општината Суќурај, во источниот дел на хрватскиот остров Хвар долго време се без лекар, а решение за нивниот проблем изгледа ќе стане лекарка...
Локално

Лекарка од „Брза помош“ нападната додека интервенирала

Редакција
На 16.12.2018 година во 16,10 часот било пријавено дека во село Волково, во двор додека С.М.(53) лекар во Итна медицинска помош била на интервенција и извршувала...