еМагазин

Tag : летно

Бизнис ТОП СТОРИИ

Заради заштеда на струја, Владата ја разгледува можноста за продолжување на летното сметање на времето

Редакција
Министерството за економија доби задолжение од Владата да ги разгледа можностите околу евентуално продолжување на примената на летното сметање на времето, со цел дополнителни заштеди...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето

Редакција
Од ноќеска во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час напред, што значи дека...
ЖИВОТ

Од недела почнува летното сметање на времето

Редакција
Од недела почнува летното сметање на времето. Ноќта меѓу сабота и недела стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час напред што значи дека...