еМагазин

Tag : лични податоци

Бизнис

АСОМ: Податоци за играчите се земаат како би се задржал данокот на личен доход во име и за сметка на државата

Редакција
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) реагира на наводите на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) за наводно „перење на пари“ и злоупотреба...
Техно

Протекоа личните податоци на половина милијарда корисници на Фејсбук

Редакција
На Интернет вчера се појавија личните податоци на над половина милијарда корисници на Фејсбук (533 милиони) и уште еднаш укажаа на тешкотиите што оваа компанија...