еМагазин

Tag : Лозано

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Лозано со нов хит „Бариера„

Редакција
Македонскиот пејач Влатко Лозаноски – Лозано објави нова песна „Бариера“, за која сними и спот. Автори на песната се Лазар и Магдалена Цветковски, а спотот е на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Лозано објави нова песна „Маскенбал“, спотот е снимен во Венеција

Редакција
Македонскиот пејач Влатко Лозаноски објави нова песна – „Маскенбал“. Музиката е на Лазар Цветкоски, а текстот на Магдалена Цветкоска – Ена. За песната тој сними...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Вистинска предновогодишна атмосфера во Diamond Mall, со програма наменета за сите возрасти

Редакција
Во пресрет на новата година, Diamond Mall подготви богата програма која со својата содржина ќе ги освои посетителите од сите возрасти, информираат од таму. Оваа...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Лозано со прекрасна изведба на „Километри“, од дома

Редакција
Најпознатиот македонски пејач, Лозано со својот бенд направи нова верзија на „Километри“, од дома, како што налагаат моменталните услови поради пандемијата со коронавирусот. Слушнете ја...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Лозано во „Еден на Еден“ откри дека го ограбиле

Редакција
Расположен и опуштен како никогаш порано на ТВ гостување, Лозано дојде на снимањето на Еден на Еден со Жаре. Во недела, во 18.30 на Канал...