еМагазин

Tag : Марко

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потребни се средства за терапија и лекување на Марко во Турција

Редакција
Марко Џољевски во 2021 година правел операција на главата, бидејќи имал загнојување кое се ширело брзо, но со помош на донации, операцијата се направила и...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

На двегодишниот Марко кој има ретко заболување, потребни му се средства за лекување во Турција

Редакција
Двегодишниот Марко е со ретко заболување и потребни му се средства за лекување во Турција. Третманите чинат 19.000 евра и затоа потребни се донации. Сметката...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Повторно сме му потребни на 25-годишниот Марко кој има рак на хранопроводникот

Редакција
На 25-годишниот Марко во декември му беше дијагностициран рак на хранопроводникот со метастази на бели дробови и на лимфни јазли. Тој има очајна потреба од...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

На 25-годишниот Марко му се потребни средства за лекување на канцер во странство

Редакција
Марко е младо момче кое има канцер и е во 4-ти стадиум.Тој има 25 години, канцерот е на хранопроводник и метастази на белите дробови и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест: Собрани се потребните средства за лекување на шестгодишниот Марко кој има тумор на мозокот

Редакција
Емилија Богеска Шпеткова вчера информираше дека средствата за лекување на шестгодишниот Марко, кој има тумор на мозокот се собрани. „Ве известувам дека ќе започнеме со...
Да помогнеме

Отворени се телефонски броеви за донации за лекување на шестгодишниот Марко кој има тумор на мозокот

Редакција
Отворени се телефонски броеви за собирање на донации за шестгодишниот Марко, кој има тумор на мозокот и треба да се лекува во клиниката Аџибадем во...
Да помогнеме

Шестгодишниот Марко треба да се лекува од тумор на мозокот, да помогнеме на оваа детска насмевка

Редакција
Марко кој има шест години има тумор на мозокот и треба да се лекува во клиниката Аџибадем во Истанбул, Турција. Цената на операцијата чини 56.570...