еМагазин

Tag : Медицински факултет

Македонија

Пет отсто повисоки плати за вработените на Медицинскиот факултет при УКИМ

Никола Осило
Вработените на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ќе добијат пет отсто поголеми плати од јануари 2019, одлучи Владата на вчерашната...