еМагазин

Tag : мигрант

Локално ТОП СТОРИИ

Мигрант кој се качил на покрив на воз, загинал од струен удар

Редакција
Регионалниот Центар за управување со кризи (ЦУК) Велес известува дека преку единствениот број за итни повици Е-112 во ЦУК е добиена информација дека мигрант, кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец уби мигрант во Гевгелија

Редакција
Утрово околу 06:20 часот во Гевгелија, кај Касарната, бил застрелан мигрант откако полицаец пукал по обидот на еден од криумчарите на мигрантите да му го...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мигрантот хоспитализиран на Инфективно е негативен на мајмунски сипаници

Редакција
Од Клиниката за инфективни болести за МИА потврдија дека е хоспитализиран мигрант суспектен на мајмунски сипаници кој вчера беше повреден во сообраќајната незгода на патот...
Локално ТОП СТОРИИ

Мигрант од Авганистан пронајден мртов во близина на железничкиот мост во Гевгелија, имал убодна рана

Редакција
Дваесет и четиригодишен мигрант од Авганистан е пронајден мртов во близина на железничкиот мост во Гевгелија. Како што соопшти МВР, вчеравечер во Полициската станица Гевгелија...
Локално

Полицајци пукале во „порше“ кое се обидело да ги прегази, повредени две лица

Редакција
На 25.09.2020 околу 06.00 часот на крстосница од пат с.Кравари – с.Оптичари, поради постоење основано сомнение дека се превезуваат мигранти, полициски службеници од Полициска станица...
Локално

Само во Македонија: Дома чувал 51 мигрант

Редакција
На 14.06.2020 во с.Ваксинце, кумановско, од полициски службеници бил извршен претрес во домот на Т.Ќ.(59), при што биле пронајдени 51 мигрант, од кои 38 од Пакистан...
Локално

Почина мигрант по удар од локомотива на пругата Велес-Градско

Редакција
На 11.06.2020 во 04.00 часот било пријавено дека на потегот помеѓу железничката пруга Велес-Градско, пред с.Згрополци, локомотива удрила во едно лице – мигрант, кој се здобил...
Локално

Излетал од пат бегајќи од полицијата со камион полн со 81 мигрант

Редакција
На 16.09.2019 во 23.00 часот на автопатот Куманово–Табановце полициски службеници дале знак за запирање на товарно моторно возило „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки со полуприколка,...
Македонија

Во сообраќајка, се запали возило со мигранти: Еден загинат, 11 згрижени во болница во Кавадарци

Редакција
Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката која синоќа се случи на автопатот...
Локално

Во товарно возило откриени 61 мигрант, возачот избегал

Редакција
На 22.07.2019 околу 19.20 часот било пријавено дека на автопатот Неготино-Скопје, во близина на надвозник Виничани, било забележано како од товарно возило со скопски регистарски...