еМагазин

Tag : модел

Техно

Новото лице на иднината: Изрази ја својата уникатност со Galaxy Z Flip

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави Galaxy Z Flip – нов и свитлив паметен телефон кој ќе го промени начинот на кој ги доживуваме...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Македонската убавица Сандра Цветкова за реномираниот магазин „Wedding ideas“ во Лондон

Редакција
Кога си во Лондон сите опции се во игра велат добрите познавачи на модата. Како дел од модната агенција „BMA Models“ е нашиот успешен модел...
Македонија

Џафери: Не се прават промени на изборен модел без консензус и пред избори

Никола Осило
Предлозите на група пратеници за промена на изборниот модел и за отворени листи се во собраниска процедура. Но, мислам дека во вакви измени на изборното...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Жешката моделка со која се сликаше Груевски на забава во Будимпешта стана топ тема во Македонија

Редакција
Вивиен Чене, моделка, инфлуенсерка и економист е жешката бринета со која на бизнис забава во Будимпешта позираше поранешниот премиер Никола Груевски, сега азилант во Унгарија....
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се договорат ли СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ за промена на изборниот модел, за да „ќар“ имаат и другите партии

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски информираше дека дава подршка на иницијативaтa на неколку политички партии за реформа на изборниот модел преку измена на Изборниот законик, за создавање пропорционален изборен...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Timberland ги претставува Delphiville за пролет/лето 2019: Нов, трендовски модел на патики

Редакција
За пролет/лето 2019, Timberland се фокусира на концептот на иновативност и нови технологии во обувките. Ви ги претставуваме Delphiville. Нов член во семејството на патики,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Најпосакуваниот кросовер во Германија, сега и во Македонија

Редакција
Новиот модел на Mitsubishi Motors, Eclipse Cross, отсега достапен и во Македонија. Не само што е нов модел, со атрактивен дизајн, туку содржи мноштво иновации...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Range Rover го претстави целосно новиот Evoque

Редакција
На специјален настан во Лондон, Land Rover официјално ја претстави новата генерација на моделот на Range Rover – Evoque.Дизајниран да асоцира на поголемиот и супер-луксузен...
Забава

(Видео) Лила Филиповска во „отмена“ фото-сесија со британски модел

Никола Осило
Една од најпознатите македонски водителки Лила Филиповска продолжува со своите ангажмани како фото-модел, а овој пат партнер и беше британски модел. „Еве мал дел од...