еМагазин

Tag : нарачки

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Скопјани навалија на ќебапчиња: „Дестан“ не може да постигне од нарачки

Редакција
Една од најпопуларните скопски ќебапчилници – „Дестан“ реши да се прилагоди на новонастаната сотојба и да овозможи достава на уникатните ќабапи. На 17 април на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Огромен интерес за домашниот путер од лешник на Пеце: Теглите сигурно ќе стигнат до Вас

Редакција
Приказната што „еМагазин“ ја објави за Пеце Клечкароски, кој произведува домашен путер од лешници, наиде на голем интерес кај читателите кои го контактираа Пеце за...
Техно

Само 20% од населението со пристап до интернет направило нарачка онлајн

Редакција
Само 20% од населението со пристап до интернет направило нарачка онлајн, што ја става Македонија на дното, единствено пред Црна Гора, рече Нина Ангеловска, косопственик и...