еМагазин

Tag : насилник

Локално

20-годишен насилник претепал тројца ученици во Кисела Вода

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје нареди истражна постапка против 20-годишен скопјанец осомничен за продолжено кривично дело насилство, а надлежниот јавен обвинител до судијата на претходна постапка...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Насилната малолетна велешанка за два дена малтретирала две малолетни девојчиња, со родител била на разговор во полицијата

Редакција
Дванаесетгодишна велешанка физички нападнала малолетно девојче на возраст од 11 години, додека тоа и се јавувало на телефон на мајка и и барало помош. Други...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Емилија бара спас од сопругот: „Kрши по дома, ми става нож под грло, ми се заканува со убиство и во состојба е да го изврши“

Редакција
Емилија на „Фејсбук“ очајно бара помош од насилствата од нејзиниот сопруг, а нема заштита ниту од институциите. „„Човекот” што повеќе од една година ми влегува...
Локално

Насилник нападнал и пукал кон момче од скопско Кучевиште

Редакција
На 27.09.2019 во 22,00 часот во СВР Скопје, С.К.(22) од с.Кучевиште,скопско пријавил дека на 16.09.2019 околу 00,30 часот во угостителски објект во с.Кучевиште физички бил...