еМагазин

Tag : навивачи

Локално

Група навивачи тепале малолетници и нападнале полицајци кај Камениот мост

Никола Осило
На 24.11.2019 околу 15.20 часот на подрачјето на град Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Н.(20), Х.Ѓ.(22), Д.М.(18), Д.С.(24), Д.Г.(20) и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Влада: Злоупотребено гостопримството на МНТ, да се плати надомест за штетата од навивачите

Никола Осило
Владата информира дека настанот во МНТ на кој се случило несоодветно однесување на навивачка група не е во организација на ниту една државна институција и...
Спорт

Детали од МВР: Навивачи од село Волино направиле хаос на натпреварот меѓу Сатеска и Црно буки

Никола Осило
На 08.09.2019 во с.Волино-Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с.Волино и ФК Црно буки од Битола околу 17.05 ч. поради незадоволство...
Локално

МВР: Приведени четворица полски навивачи по вчерашниот инцидент

Никола Осило
На 06.06.2019 година во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на Плоштад „Македонија“ бил нарушен јавниот ред и мир од...
Локално

(Видео) Филмска бркотница меѓу полицијата и полски хулигани во Скопје

Никола Осило
Полски навивачи кои деновиве престојуваат во Скопје за да ја бодрат својата репрезентација на  квалификацискиот натпревар против нашиот тим за Европското фудбалско првенство 2020 вчера...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР поднесе кривични пријави против повеќе членови на навивачки групи

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.М.(35), С.Б.(23), С.М.(24), Б.М.(31), М.П.(34), сите од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „насилство”...
Македонија

Навивачката група „Војводи“: Згрозени сме што не ставаат во ист кош со „Балистите„

Редакција
Навивачката група на фудбалскиот клуб “Тетекс“ од Тетово, „Војводи“ се огласи на нивниот Фејсбук профил по повод обвинувањата дека за време на прославата на 30...