еМагазин

Tag : никола

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

На 10-годишниот Никола му се потребни средства за лекување во Белгија

Редакција
Десетгодишниот Никола е дете со аутизам. Потребни му се терапии кои треба да ги прима во центарот Атлантис во Белгија. За успех во лекувањето потребни...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Хуманитарен концерт за Никола: Да ги собереме уште тие 21.000 евра колку што недостасуваат за лекувањето во Турција

Редакција
Голем хуманитарен концерт „Подај рака за Никола“ ќе се одржи утре во спортската сала „Методија Андонов Ченто“ во ООУ „Наум Наумовски Борче“ во Маџари. Никола...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Фалат уште 21 илјада евра за лекување на младиот Никола

Редакција
Во овие празнични денови да ја покажеме хуманата страна и да донираме за Никола Георгиев. Недостасуваат уште 21.000 евра износ кој можеме да го собереме...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Младиот Никола кој се бори со канцер замина на лекување во Турција

Редакција
Младиот Никола Ѓорѓиев (19), кој се бори со канцер и за кој изминатиов период граѓаните собираа средства за лекување, замина во Турција, каде ќе му...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Деца за восхит: Ана Марија си замина оздравена, откако нејзиниот брат Никола ѝ донираше матични клетки да ја спаси

Редакција
Ана Марија, чиј што брат Никола ѝ донираше матични клетки, денеска си замина оздравена од Клиниката за хематологија. „Ана Марија и нејзиниот мал брат Никола...
Македонија

Семејството на Никола Саздовски бара да им бидат потврдени 19-годишните казни затвор на неговите убијци

Редакција
Семејството на убиениот Никола Саздовски и претставници на навивачката група Комити, денеска до Јавното обвинителство поднесоа жалба поради намалувањето на казните на извршителите на убиството...
Македонија

Сопругата на Младенов: Причина за несреќата во која загина Никола беше неприлагодената брзина

Редакција
Сопругата на сопственикот на Фокус, Никола Младенов, кој загина во сообраќајна несреќа, Билјана Младенова во интервју за телевизијата 1ТВ рече дека причината за несреќата во...