еМагазин

Tag : облека

Да помогнеме

На штитеници кои од домот „Ранка Милановиќ“ преминуваат во мали групни домови им треба облека

Редакција
Една девојка и пет момчиња кои од домот „Ранка Милановиќ“, преминуваат во мали групни домови, каде ќе имаат свои соби, како и простории каде ќе
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото-вест) Lisca Selection: Почувствувајте го пулсот

Редакција
Почувствувајте го пулсирањето на животот. Почувствувајте го ритамот на срцето и љубовта. Почувствувајте ја моќта на тоа што сте жена. Почувствувајте ја самодовербата во колекцијата
Бизнис

„Фива ДДФ“ го доби тендерот на општина Аеродром за набавка на училишна облека вреден 178.000 евра

Никола Осило
Општина Аеродром по раписшаниот тендер за набавка на училишна облека за учениците од основните училишта на територија на Општина Аеродром склучи договор со друштвото за
БЕСПАРИЦА

Синдикалната минимална кошница во март 32.852 денари

Редакција
На едно четиричлено семејство во март му биле потребни минимум 32.852 денари за да ги задоволи основните потреби. Според минималната кошница што ја изработува Сојузот
ЖИВОТ

(Фото) Lisca: Нежна, еманципирана, силна

Редакција
Чувството кога ќе станеш пред изгрејсонце, додека целиот град спие, а ти си сама со своите мисли. Мирисот на утринскиот ритуал на прво кафе испиено
Локално

Драма во трговски центар во Тетово: Украле облека и го нападнале обезбедувањето

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Ф.(18) од село Кондово, скопско,, О.Р.(30) од село Матка, скопско и против О.Р.(18) од село Копаница, скопско, поради постоење
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Life is a party, dress like it-најдоброто од Румор достапно веднаш!

Редакција
Кога и да го отворам  плакарот за облека, секогаш знам дека одговорот кој следува е “немам што да облечам”. Но, на крај, знам дека мојот
Интервју

Одделете се од гужвата овие празници со стајлингот на Милена и РУМОР шоп

Редакција
„Што ќе облечам“ е најпознатото модно прашање особено кога се работи за прослави и забави од ваков тип. Тргнувајќи токму од тоа, добро познатото концептуално
Техно

Што Македонците најмногу купувале онлајн?

Редакција
Македонците како и во минатата година, најмногу купувале облека и спортска опрема но структурно со помало учество од минатата година. На сметка на тоа повеќе
Техно

Само третина од интернет корисниците купуваат онлајн

Никола Осило
Според податоците на Државниот завод за статистика, во првото тримесечје од 2018 година, 79.3 % од домаќинствата имале пристап на интернет од дома. Учеството на