еМагазин

Tag : облека

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Купената облека и обувките наместо во бутик ќе ги пробуваме дома

Редакција
Облеката која ќе ја купите нема да може да ја пробувате во продавница, туку дома, стои во протколот за отварањето на затворените молови во Македонија,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Креаторката Кокев: Атиџе на Оскарите ќе ја испратиме скромна, убава, дотерана онака како што се чувствува најпријатно

Редакција
Модната креаторка Тања Кокев која ќе ги дизајнира креациите за филмската екипа на „Медена земја“ за Оскарите, се огласи на Фејсбук по повод коментарите за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Министерката Нина Ангеловска супер се „носи“ во новата улога: Моден стил скроен по нејзината харизма

Никола Осило
На многумина може да им се допаѓаат или да не им се допаѓаат новите даночни политики и олеснувања во сите финансиски сфери што ги спроведуваат...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Видео) Пет причини зошто е подобро да купувате облека он-лајн

Редакција
Луѓето во денешно време претпочитаат да купуваат он-лајн наместо да одат од продавница во продавница, а најголема причина за ова е заштедата на време. Предноста...
Да помогнеме

На штитеници кои од домот „Ранка Милановиќ“ преминуваат во мали групни домови им треба облека

Редакција
Една девојка и пет момчиња кои од домот „Ранка Милановиќ“, преминуваат во мали групни домови, каде ќе имаат свои соби, како и простории каде ќе...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото-вест) Lisca Selection: Почувствувајте го пулсот

Редакција
Почувствувајте го пулсирањето на животот. Почувствувајте го ритамот на срцето и љубовта. Почувствувајте ја моќта на тоа што сте жена. Почувствувајте ја самодовербата во колекцијата...
Бизнис

„Фива ДДФ“ го доби тендерот на општина Аеродром за набавка на училишна облека вреден 178.000 евра

Никола Осило
Општина Аеродром по раписшаниот тендер за набавка на училишна облека за учениците од основните училишта на територија на Општина Аеродром склучи договор со друштвото за...
БЕСПАРИЦА

Синдикалната минимална кошница во март 32.852 денари

Редакција
На едно четиричлено семејство во март му биле потребни минимум 32.852 денари за да ги задоволи основните потреби. Според минималната кошница што ја изработува Сојузот...
ЖИВОТ

(Фото) Lisca: Нежна, еманципирана, силна

Редакција
Чувството кога ќе станеш пред изгрејсонце, додека целиот град спие, а ти си сама со своите мисли. Мирисот на утринскиот ритуал на прво кафе испиено...
Локално

Драма во трговски центар во Тетово: Украле облека и го нападнале обезбедувањето

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Ф.(18) од село Кондово, скопско,, О.Р.(30) од село Матка, скопско и против О.Р.(18) од село Копаница, скопско, поради постоење...