еМагазин

Tag : оган

Локално

Три автомобили зафатени од оган од опожарени контејнери во Скопје

Никола Осило
На 05.11.2019 околу 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓорче Петров“, кај место викано „Јурија“, настанал пожар во контејнер за смет, a...
Локално

Малолетници ќе направеле „беља“ играјќи си со оган во училиште во Скопје

Никола Осило
На 09.09.2019 во 13.28 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека настанал пожар во малата спортска сала од основно училиште, информира МВР. Екипа...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) За прв пат во чест на Македонија, разгорен вечниот оган во Париз

Редакција
Вчера во Париз, Франција, во чест на Денот на независноста на Република Северна Македонија „8 Септември“, беше организирана традиционалната церемонија на „Разгорување на вечниот оган“...
Локално

Голем пожар се шири во близина на Косел, Опеница и Вапила охридско

Редакција
Општина Охрид ги ангажира сите распололживи ресурси за гаснење на пожарот што од вчера зафати делови на шума и нискостеблеста вегетација на потегот меѓу селата...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Македонски владика со бугарска црковна делегација ќе патува за Ерусалим по Велигденскиот благодетен оган

Редакција
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска се сретна со старозагорскиот митрополит Кипријан, кој е раководител на Комисијата за признавање на статусот на МПЦ – Охридска архиепископија,...