еМагазин

Tag : Оливер Спасовски

Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за Оливер Спасовски за документите и од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
По партијата „Знам„ – за Наша Македонија на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, денеска кривична пријава за личните документи за поранешниот министер за внатрешни работи,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Панче Тошковски ја презеде министерската функција во МВР

Редакција
Денеска во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер Оливер Спасовски ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот прв човек на овој ресор Панче...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски вели дека има обрасци за пасоши, нови ќе стигнале во понеделник

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вели дека има обрасци за пасоши со новото име на државата, а нови ќе стигнале во понеделник, а по...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР приведува, но целиот систем мора да се консолидира, рече Спасовски за изјавата на Агелер која го впери прстот кон институциите за убиството на Вања

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, се согласува со изјавата на американската амбасадорка Анџела Агелер дека системот не ја заштити Вања Ѓорчевска, но рече дека...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Палевски се мешаше и во црковни прашања: Колку блиски контакти имал со одредени владици?

Редакција
Љупчо Палевски Палчо освен што се поврзува со одредени политички структури и преку неговата партија „Десна“ направи обид да дејствува во политичките кругови, несомнено е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пукањето во Ис Гејт е криминална пресметка, потврди Спасовски

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска потврди дека вчерашното пукање во скопскиот трговски центар Ист Гејт, во кое се повредени две лица е криминална...
Македонија ТОП СТОРИИ

Граѓаните ќе можат да вадат лични документи без закажување, во нов објект

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави отворање простор со дополнителни работни позиции во Скопје каде што граѓаните ќе можат да дојдат по нови документи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски го повика Спасовски да ја напушти Владата, ако не се согласува за законот за амнестија

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски треба да ја напушти Владата доколку не се согласува со носење на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Законот за амнестија нема да ја промени состојбата со пренатрупаноста во затворите и непотребно е да се носи, смета Спасовски

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на Законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени состојбата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Осветен манастирот на Тоше „Свето Преображение Господово“ во Крушево

Редакција
Манастирот „Свето Преображение Господово“ во Крушево, во чија изградба придонесе и Тоше Проески, денеска е осветен во присуство на голем број верници. Чинот на осветување...