еМагазин

Tag : Оливер Спасовски

Бизнис ТОП СТОРИИ

Спасовски: Владата очекува солидарност од банките, доколку ја нема тоа ќе се дефинира со уредба

Редакција
Владата очекува дека банките во земјава ќе бидат солидарни во овој момент не гледајќи го само својот интерес и профит. Според премиерот Оливер Спасовски, доколку...
Локално ТОП СТОРИИ

На Водно ќе нема движење од 18 часот до 6 наутро, за да се спречат забавите и собирањата

Редакција
Владата го разгледа и го усвои записникот од четвртиот состанок на Главниот оперативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречувањето на внесување...
Македонија

Од утре, секој кој што нема да биде во самоизолација ќе се носи во центри за карантин

Редакција
Премиерот Оливер Спасовски во гостување во емисијата „Вин-вин“ на „Телма“, најави дека најверојатно утре ќе се донесат мерки со кои секој оној што не ја...
Македонија

Поглаварите на верските заедници му ветиле на Спасовски дека максимално ќе го заштитат здравјето на граѓаните

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски, придружуван од директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи, Даријан Сотировски, се сретна со поглавари на верските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе има казни за оние кои ќе допатуваат од странство, а нема да се самоизолираат

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски со апел до сите граѓани, особено до оние кои патуваат кон Македонија, поради новонастаната ситуација со корона вирусот. „Ги повикувам граѓаните...
Македонија

(Видео) Спасовски: Партиите да ја прилагодат изборната кампања согласно препораките за корона вирусот

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски по средбата со партиските лидери одржа прес-конференција на која кажа дека ги информирал за состојбата со корона вирусот и изрази задоволство...
Македонија

Филипче: Тешко е во овој момент да се каже дали ќе има одложување на изборите

Редакција
Прашан за тоа дали состојбата со корона вирусот ќе ги одложи изборите, министерот за здравство Веннко Филипче изјави дека тешко е во моментов да се...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Спасовски им врачи плакета на авторите на „Медена земја“, тие нему тегла мед поздрав од Атиџе

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска имаше средба со авторите на филмот „Медена земја”, документарецот кој од премиерата на филмскиот фестивал „Санденс“ на 28 јануари 2019...
Македонија

Спасовски: Животот продолжува понатаму, засега нема одложување на јавни манифестации

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски, по објавувањето на информацијата за првиот случај со заразен од корона вирус во Македонија, изјави дека засега нема одложување на јавните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Корона вирусот пристигна и кај нас, заразена жена која месец дена била во Италија

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција потврди дека пациентка е позитивна на корона вирусот. Таа била хоспитализирана во три часот после полноќ на...