еМагазин

Tag : остатоци

ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Се чистат остатоците од дивата населба под скопско Кале

Редакција
Екипите на Град Скопје во соработка со општествено одговорни компании веќе два дена темелно ги отстрануваат остатоците од дивата населба под скопското Кале, која почна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Божествена литургија на врвот на Крчин

Редакција
Трета година по ред братството од Бигорскиот манастир и сестринствата на манастирите од Рајчица и Пречиста предводени од игуменот архимандрит Партениј отслужија Божествена литургија на...