еМагазин

Tag : овчар

Македонија ТОП СТОРИИ

Стојанче Ангелов: Оставка поради случајот со овчарот во кратовско би била дезертерство

Редакција
Комисијата на Центарот за управуање со кризи работи на расветлување на случајот со извлекувањето од кратовско Емирица и укажа на слабостите на целиот систем. Ги...
Македонија ТОП СТОРИИ

Никола Димитров: Смртта на овчарот од кратовско не смее да мине без конкретна одговорност

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров се огласи на Фејсбук по смртта на овчарот од кратовско, кој пет часа на раце го носеа членови на...
Локално

Овчар во шарпланинското село Лисец нападнат од мечка, реакцијата на кучињата го спасила од смрт

Редакција
Жител на шарпланинското село Лисец во тетовската полиција пријавил дека бил нападнат од мечка, а се спасил од смрт со тоа што, според него, реагирале...
Локално

Овчар почина од удар на гром

Редакција
На 05.07.2020 во 20.00 часот било пријавено дека во с.Дорфулија, светиниколско, на место викано „Дорфулиски ливади“, Т.Ш.(46) од с.Дорфулија, додека напасувал стадо овци, го удрило...
Локално

Овчар пронајден мртов во велешко

Редакција
На 14.06.2019 година околу 15.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на место викано „Кури Даре“ во атарот на с.Кочилари, велешко, во близина на...
Локално

Трагедија: Овчар почина по пад од карпа

Редакција
На 01.03.2019. во 17.40 часот во Полициската станица за граничен надзор Лабуништа од страна на граѓанин од с.Лабуништа пријавено е дека има починато лице во...
Локално

Гром усмрти овчар во струшко

Редакција
На 21.08.2018 година околу 04.30 часот во Полициската станица Струга, С. Н. пријавил дека на место викано „Славило“, над с.Локов, струшко, пронаjден е починат У.Е....