еМагазин

Tag : Пакистан

Бизнис ТОП СТОРИИ

Издадени неколку работни дозволи за лица од Непал и Пакистан да работат во Македонија: Почна „увозот“ на работници

Редакција
Од почетокот на годинава заклучно со вчера од страна на Агенцијата за вработување (АВРСМ) дадени се позитивни мислења за издавање работна дозвола за странец до...
Локално

Трагедија кај Градско: Воз прегази 23-годишно момче од Пакистан

Редакција
На 19.09.2019 во 18.40 часот, патнички воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, во близина на с.Ногаевци, општина Градско, удрил во А.И.(23) од Пакистан,...
Свет ТОП СТОРИИ

Индија ја укинува уставната автономија на Кашмир, војската во состојба на зголемена борбена готовност

Редакција
Индиските власти донесоа претседателска уредба со која го укинаа специјалниот статус на државата Џама и Кашмир, што беше гарантиран со Уставот. Телефонските врски и интернет...
Локално

Филмска бркотница: Со „БМВ Х5“ и бегал на полицијата бидејќи носел 10 Пакистанци

Редакција
На 15.06.2019 година околу 03.50 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на клучка „Прдејци“, полициски службеници забележале патничко возило „БМВ X5“ со скопски регистарски ознаки, кое...
ЖИВОТ

(Видео) На патот на надежта, приказна за бегалка и нејзиниот живот во прифатен центар во Србија

Редакција
Првиот трејлер од серијата на документарни филмови кои беа изработени во рамки на проектот “Создаваме заедно: мониторинг и застапување за заедницата” е промовиран под наслов...