еМагазин

Tag : партнерство

Бизнис

Ќе се гради нов систем за дистрибуција на природен гас по пат на јавно-приватно партнерство

Никола Осило
Владата донесе одлука за изградба на нов систем за дистрибуција на природен гас во земјава по пат на јавно-приватно партнерство. Како што информираат од владината...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Прва донација на Силк Роуд Банка во рамки на долгорочното партнерство со Клиниката за детски болести

Редакција
Силк Роуд Банка АД ја предаде првата донација за Универзитетската клиника за детски болести во Скопје што произлезе од потпишаниот меморандум за соработка, со кој...