еМагазин

Tag : пат

Локално

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Редакција
Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема
Балкан

Затворен патот Приштина-Скопје: Се чека по четири часа до граница

Никола Осило
Патот од Приштина до границата со Македонија, на делницата Качаник-Генерал Јанковиќ, денеска потворно е затворен за сообраќај поради градежни работи на последната траса  од автопатот
Локално

(ВИДЕО) „Македонија Блокира“ не успеа да го блокира патот кон Охрид

Редакција
„Македонија Блокира“ предводена од Јанко Бачев денеска се обиде да го блокира магистралниот пат Скопје – Охрид кај месноста Другово во Кичево. На маршот учествувааа
Свет

Бројот на загинати при уривање на надвозник во Џенова се искачи на 22

Редакција
При уривање на надвозник во близина на Џенова денеска настрадаа најмалку 22 лица, а бројот на жртви ќе продолжи да расте, изјави денеска италијанскиот заменик-