еМагазин

Tag : пат

Локално ТОП СТОРИИ

Патот на Галичица е затворен, луѓето не почитуваат, заглавуваат со возила и им создаваат проблеми на спасувачите

Редакција
Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека две лица заглавиле со автомобил на Галичица во близина на црквата Св.Наум на патниот правец кој е...
Локално ТОП СТОРИИ

Од денеска затворен локалниот пат до Блаце

Редакција
Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека од денеска ќе биде затворен за сообраќај локалниот пат до селото Блаце пред граничниот премин. Од таму...
Локално

Возило со српски регистарски таблички излетало пред граничниот премин Богородица, повредени две деца и жена

Редакција
Синоќа во 23:25 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на автопатот А1 во близина кај Граничен премин Богородица, патничко возило „сузуки“ со српски...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Во целосен прекин сообраќајот на патот Градско – Прилеп, на Плетвар поплава

Редакција
Сообраќајот на регионалниот пат Градско – Прилеп од 7:20 часот е во целосен прекин поради обилни врнежи од дожд и излевање на Раечка Река, кај...
Локално

Поради свлечиште сообраќајот кај Љубаниште се уште се одвива наизменично

Редакција
Сообраќајот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум кај селото Љубаниште се уште се одвива со наизменично пропуштање на возилата, соопшти денеска Авто мото сојузот на Македонија....
Локално

Владата додели три милиони евра на Град Скопје за изгрaдба на „Качанички пат“ во Визбегово

Редакција
Владата наменски додели 3 милиони евра, од вкупна вредност од 6 милиони евра, на градот Скопје за изградба на булеварот „Хасан Приштина“ или како што...
Локално

Патот Маврови Анови-Жировница секој ден ќе биде затворен по 4 часа, почнувајќи од 14 јуни

Редакција
Почнувајќи од 14 јуни 2022 година во наредните 45 дена од 10 до 14 часот ќе се воспостави времен режим на сообраќај на регионалниот пат...
Бизнис

Владата го усвои законот со кој ќе се обезбеди финансиска поддршка за изградба на останатиот дел од автопатот Скопје-Блаце

Редакција
Владата денеска го утврди текстот на Предлог-законот за гаранција на обврските по Договорот за заем за финансирање на проектот за автопат од Скопје до границата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Завршен експресниот пат Штип-Радовиш

Редакција
Заврши изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш. Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски попладнево изврши увид, со што и последниот дел од делницата од Три...
Локално

Исчистени големите одрони на регионалниот пат Делчево – М.Каменица, патот е прооден

Редакција
Исчистени се големите одрони на регионалниот пат Делчево – М.Каменица. Од „Македонија пат” информираат дека големите одрони на магистралата А3 пред раскрсницата за село Бигла,...