еМагазин

Tag : печати

Македонија ТОП СТОРИИ

Судот му ги даде печатите на АА на Зијадин Села

Редакција
Основниот суд во Тетово донел одлука печатите на владејачката Алијанса за Албанците (АА) да ги добие старо-новиот претседател на партијата, Зијадин Села. Изминативе денови Судот...
Македонија

Новите печати ќе бидат и со новото име и според Законот за употреба на јазиците

Редакција
По налогот од Владата од пред неколку дена сите државни институции во својата работа и во различните документи да почнат да го употребуваат новото име...