еМагазин

Tag : песна

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Како звучи победничката песна: Швајцарија победи на Евровизија

Редакција
Претставникот на Швајцарија – Немо, со песната „The Code“ победи на 68. Избор за песна на Евровизија. Второто место го зазеде Хрватска и нивниот претставник...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Его“ – нова песна и спот на Тамара Тодевска и Young Dadi

Редакција
„Его“ е новиот музички проект на Тамара Тодевска и младиот артист Young Dadi. Музиката и аранжманот се на Роберт Билбилов, текстот е напишан од Дади,...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Промовирана нова песна од Тоше, снимена во 2004 година

Редакција
Денеска по повод 43. роденден на Тоше Проески беше промовирана „Велат дека времето лечи сѐ“ (Кажу да време лечи све), негова нова песна која била...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) “Мразам што те сакам“ – нова песна на Антониа Гиговска

Редакција
Македонската пејачка Антониа Гиговска објави нова песна “Мразам што те сакам“. Музиката е на Лазар Цветкоски, текстот на Tyzee, а видеото е во режија на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Музичкото дуо Дупер со нов музички хит „Кажи ми во лице“

Редакција
Борис Какуринов и Илчо Нечовски очигледно го имаат тајниот рецепт за музички хит, затоа што и овојпат нивната нова песна „Кажи ми во лице“ е...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Нова песна од Каролина, „Дај на сунце“

Редакција
„Дај на сунце“ е нова песна од Каролина Гочева, испеана на српски јазик. Текстот и музиката се на Дино Мухаремовиќ, аранжманот е на Дино Сукало,...
Забава

(Видео) Ај Кју со нова песна „До тебе“ и спот снимен во Лондон

Редакција
Бојан и Марија од Ај Кју по успешната преработка на „Молитва“ ни ја претставуваат нивната нова песна „До тебе“. Музиката и текстот го напишаа уиграната...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Како “клетите фашисти“ станаа “душмани клети„

Редакција
И прославата на еден од најголемите македонски национални празници – 11 Октомври, како и таа на Илинден, летово, не помина без скандал, кој е поврзан...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Легенди собрани на софра: „Ако утре ме нема“, нова песна на ДНК со Џамбо Агушев

Редакција
Популарното дуо ДНК објави нова песна, „Ако утре ме нема“, која ја снимија во соработка со Џамбо Агушев и неговиот оркестар. Во симпатичното видео за...
Забава

(Видео) Нова песна од Ареа, „Ангелу мој“

Редакција
Бендот „Ареа“ објави нова песна, „Ангелу мој“, блуз рок балада, која ќе биде дел од нивниот нов албум. Албумот, како што информираат од бендот, треба...