еМагазин

Tag : песна

Забава

Васил Гарванлиев ќе ја преставува Македонија на Евровизија со песната „Ти“

Редакција
Васил Гарванлиев на социјалните мрежи го објави името на песната со која ќе ја претставува Македонија на Евровизија годинава. Песната го носи насловот „You“ или...
ЖИВОТ

(Видео) Слушнете ја возобновената божиќна песна „Христос се роди денес“

Редакција
Денеска пред соборниот храм „Св.Климент Охридски“ беше промовирана и најново возобновената божикна песна „Христос се роди денес” во интерпретација на Вера Милошевска од Љубојна и...
Забава

(Видео) Нов спот на групата Ван Гог за “Емотивно миниран“

Редакција
По успешната промоција на најновиот студиски албум и истоимената книга со наслов „Море без обала“, и по жешкото лето и есенската турнеја, групата „Ван Гог“...
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) Хит на социјалните мрежи: „Се ќе биде океј“, песна со Јанева и Камчев

Редакција
Аудио снимката која ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“, за случајот „Рекет“, на која се слуша и гласот на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева,...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) „Вардаре не те оставаме“ – нова песна за поддршка на скопскиот спортски клуб

Никола Осило
По најавите за заминување на главните спонзори и заканата за опстанокот на спортскиот клуб Вардар, група поддржувачи снимија песна и видео-спот за поддршка на клубот....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) “Black hole sun” од еМагазин за Заев и Мицкоски

Редакција
Изборната кампања за претседател на државата станува се повеќе банална, а секој ден сме сведоци на нови глупости од лидерите на двете најголеми партии во...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Грчки војник стана топ тема во Грција, оти скокајќи со падобран пееше националистичка песна за Македонија

Редакција
Младиот Манолис Булис од Крит е суспендиран од школата за падобранци на Генерал штабот на Грчката армија, и против него моментално се води интерна истрага, бидејќи...
ЖИВОТ

„Сега е Свет и Велик Пост“, видео-спот на Бигорски за првата великопосна песна

Редакција
Изминатиов период во Бигорскиот манастир, изработен e нов видео запис, овој пат за првата великопосна песна (каланда) со наслов “Сега е Свет и Велик Пост”....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Тамара и евровизиската песна на „тапет“ на Твитер

Редакција
Оваа година земјава на Евровизија ќе ја преставува Тамара Тодевска со песната “Proud” (Горда). Реакциите на социјалните мрежи за песната се различни. Ви пренесуваме дел...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Промовирана евровизиската песна на Тамара: Во спотот се појавуваат голем број познати жени

Редакција
Вечерва на Македонската радио и телевизија беше промовирана песната за Евровизија, на Тамара насловена „Прауд“ (Proud). Во гостувањето во централното издание на дневникот, Тамара изјави...