еМагазин

Tag : плоштад

Локално

Масовна тепачка пред кафана на плоштадот Скендер бег

Никола Осило
На 26.08.2019 околу 23.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека повеќе лица, почнале расправија во угостителски објект на плоштадот „Скендер бег“, а потоа и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите со свои предлози за нови имиња на улици, мостови, плоштади… во Скопје

Редакција
Од Град Скопје како што најавија објавија анкета за предлози за нови имиња на улици, булевари, мостови, плоштади, паркови и други инфраструктурни објекти во градот....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Све средивме у градов па сеа уште да смениме имиња на улици, плоштади и мостови… мостот Гоце Делчев на пример„: Твитер реакции

Редакција
Граѓаните од денеска ќе можат да предлагаат нови имиња за улиците, булеварите, мостовите и плоштадите во Скопје, најави градоначалникот Петре Шилегов. Најавата предизвика бројни реакции...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледаше пречекот на европскиот шампион Бесир Алили на плоштадот Скендербег

Редакција
Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ вчера на Плоштадот Скендербег организираа свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили. Алили се сретна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Oпштина Чаир и БК “Лирија“ денеска организираат свечен пречек за европскиот шампион Бесир Алили

Редакција
Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ денеска организираат свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили. „Ве покануваме денес во 18 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Прослава со ракометарите на Плоштад: „Уааа“ за Град Скопје од граѓаните и „никогаш Северна само Македонија“ од навивачите

Редакција
Плоштадот и улиците низ центарот на Скопје синоќа беа преполни со граѓани кои дојдоа да ги пречекаат ракометарите на Вардар по освојувањето на втората европска...
Локално

Кога ракометарите на Вардар ќе пристигнат на Плоштадот

Редакција
Ракометарите на Вардар на Плоштадот ќе пристигнат во 19.45 минути, пишува на фејсбук-настанот „Во 19:45 Сите на Плоштад“. Градот Скопје ќе обезбеди чартер лет за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Заедно да навиваме за Вардар: Финалето вечерва ќе се гледа на Плоштад

Редакција
Градот Скопје организира заедничко следење на финалниот натпревар од Ф4 турнирот за титулата во ЕХФ Лигата на шампионите, каде нашиот РК Вардар денеска во 18...
ЖИВОТ

(Фото) Безбедноста на највиско ниво: Што се им беше одземено од предмети на граѓаните кои дојдоа на мисата на папата Франциск

Редакција
Заради посетата на папата Франциск, безбедноста денеска во Скопје е на највисоко ниво. Поради обезбедувањето на плоштадот, граѓаните чекаа од 20 до 30 минути за...
Локално

Две мајки во ист ден пријавиле напад врз деца во центарот на Скопје

Никола Осило
На 18.04.2019 година во 21.40 часот во Полициската станица Центар, М.А.М.(38) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18.20 часот на плоштад „Македонија“ нејзиниот 13...