еМагазин

Tag : поддршка

ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Видео) Ципрас со цитати од македонските поети Конески и Мартиновски му даде подршка на Заев

Редакција
Претседателот на грчката партија Сириза и поранешен премиер на Грција, Алексис Ципрас со видео порака му даде поддршка на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и...
БЕСПАРИЦА

Игротеките бараат поддршка и протоколи за почеток со работа

Редакција
Три конкретни мерки за што поскоро отворање и почеток со работа предложи Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности и игротеки при Сојуз на стопански...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Карантински приказни за поддршка на македонското здравство

Редакција
Пишувачкиот предизвик „Карантински приказни“, кој Издавачки центар ТРИ го распиша кон крајот на март, деновиве го добива својот конечен облик. Овој предизвик поттикна голем број...
БАШ НИ Е ЌЕФ

AVON Фондацијата за жени донира 7.000 долари на кризниот центар „Надеж“ за поддршка на СОС линијата и згрижувачкиот центар

Редакција
АVON Фондацијата за жени ја објавува финансиската поддршка од 1 милион долари распределена во грантови наменети за 50 центри и хуманитарни организации ширум светот. Грант-програмата...
Македонија

Лекарска комора го осуди однесувањето на докторите од охридската болница кои не и пружија помош на стружанката со корона вирусот

Редакција
Извршниот одбор и Комисијата за етички и правни прашања на Лекарската комора на вонредната седница одржана на 22.04.2020 година, расправаше за етичкиот аспект на однесувањето...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Марковска: Стојам на располагање за обуки на тимовите кои имаат одговорност за одржување на хигиената во компаниите

Редакција
Консултантот за добра хигиенска пракса и добра производствена пракса, Александра Марковска, покрена иницијатива на социјалните мрежи  #BusinessSupportsBusiness, чија што идеја е, во ова време на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО: „ИГМ Трејд“ од Кавадарци со 833.876 евра дава поддршка во борбата против корона вирусот

Редакција
Компанијата „ИГМ Трејд“ од Кавадарци соопшти дека во време на кризата со корона вирусот, обезбеди пакет помош по различни основи, за борба против корона вирусот....
Спорт

По 14.500 денари од буџетот за спортистите и спортските работници за април и мај

Редакција
Владата вчера донесе уредба со која се утврдува исплаќање на финансиска поддршка од буџетот во износ од 14.500 денари за спортистите, стручните лица и спортската...
Бизнис

Влада: Самостојните уметници ќе добијат поддршка од 14.500 денари за април и мај

Редакција
Владата денеска ја донесе Уредбата за финансиска поддршка на самостојните уметници за време на вонредна состојба со која се уредува финансиската поддршка на самостојните уметници...
ЖИВОТ

Телефонска психолошка поддршка и за трудниците и родилките, лицата со нарушен слух, говор и глас

Редакција
Министерството за здравство информира дека во соработка со Клиниката за психијатрија отворени се уште три нови телефонски броеви за психолошка поддршка за трудниците и родилките,...