еМагазин

Tag : потписи

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски и Силјановска Давкова ги собраа потребните потписи

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски информираше дека се собрани 10.000 граѓански потписи за неговата кандидатурата за втор мандат. Зад неговата кандидатура застана владејачката СДСМ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Билјана Ванковска прва жена која собра 10.000 потписи за кандидатура за претседател на Македонија

Редакција
Професорката Билјана Ванковска, кандидат за претседател на Македонија на опозициската Левица, стана првата жена која собра 10.000 потписи, кои се потребни за претседателска кандидатура. Досега...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Стевчо Јакимовски собра 10.000 потписи за кандидатурата за претседател на Македонија

Редакција
И актуелниот градоначалник на Општина Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски собра 10.000 потписи, кои се потребни за кандидатура за претседател на Македонија. Информацијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски трет кандидат кој собра 10.000 потписи за претседателска кандидатура

Редакција
Градоначалникот на Општина Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски е третиот кандидат за претседател на Македонија, кој ги собра потребните...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Османи прв собра потписи за претседателската кандидатура

Редакција
Министерот за надворешни работи и потпретседател на владејачката ДУИ, Бујар Османи, кој е кандидат за претседател на Македонија на партијата, прв ги собра 10.000 потписи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Потпретседателот на Беса, Аријанит Хоџа формира нова партија, Европска демократска партија

Редакција
Поранешниот потпретседател на Движењето Беса, Аријанит Хоџа, објави на Фејсбук дека ги собрал потписите за регистрација на неговата нова партија Европската демократска партија. -Успешно заврши...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Собрани 500 потписи за иницијативата за референдумот, на потег е Собранието

Редакција
Собрани над 500 потписи за неполн час, иако за иницијативата за референдум се потребни само 100, информираа од ВМРО-ДПМНЕ. „Благодарам за брзиот одговор и иницијативност....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) До Џафери пристигна барањето за повлекување на потписите од 17 пратеници

Редакција
Кабинетот на претседателот на Собранието попладнево соопшти дека е пристигнато известување со кое 17 пратеници ги повлекуваат потписите од иницијативата за доверба на Владата. – Информираме...
Македонија

Данела Арсовска ги собра потписите за кандидатурата за градоначалничка на Град Скопје

Редакција
Независната кандидатка за градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска на Фејсбук објави дека ги собрала потребните потписи за нејзината кандидатура. Таа заблагодарувајќи им се на...
Македонија

Независни кандидати за градоначалници од повеќе општини собраа потписи за учество на локалните избори

Редакција
Според информациите на Државната изборна комисија (ДИК) до вчера, 23 август, потписи за кандидирање на локалните избори собрале независни кандидати од неколку општини, а потписи...