еМагазин

Tag : потписи

Македонија

Заврши собирањето потписи за претседателските кандидати

Редакција
На полноќ заврши собирањето потписи за кандидатите за претседател на државата. Досега потребните 10.000 потписи ги собраа Гордана Силјановска – Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река, со...
Македонија

Пендаровски за неколку часа собра над 20.000 потписи

Редакција
Граѓаните силно одговорија на јавниот повик за потпис и поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. За само неколку часа во канцелариите на ДИК низ земјава...
Македонија

Зад Пендаровски застанаа над 60 пратеници, ќе се собираат и потписи од граѓаните

Редакција
Над 60 пратеници со својот потпис дадоа поддршка на кандидатурата на Стево Пендаровски за претседател на државата, соопшти денеска генералниот секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Река и официјално е претседателски кандидат: За помалку од 15 часа собрани 11.000 потписи

Редакција
Независниот кандидат, проф. д-р Блерим Река, сега и официјално е кандидат за претседателските избори, информираат од седиштето на Река. „Треба да се напомене дека за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) За само неколку часа Силјановска собра над 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Редакција
За само неколку часа, денеска, кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска – Давкова собра над 10.000 потписи за претседателската кандидатура. Информацијата ја соопшти самата...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Силјановска ќе собира потписи за претседателската кандидатура, тие што ќе се потпишат ги замоли да си направиле селфи

Редакција
Канидатот за претседател на државата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска – Давкова, на својот Фејсбук профил најави дека почнува со собирање на потписите за...
Македонија

Тодор Петров: Џафери манипулира, не се откажуваме од референдумот за името

Редакција
Претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, на својот Фејсбук профил, реагира на изјавата на претседателот на Собранието, Талат Џафери и вели дека тој манипулира дека...
Балкан

Околу 250 грчки интелектуалци потпишаа иницијатива за поддршка на Договорот

Редакција
Со поддршка за Преспанскиот договор истапија денеска околу 250 грчки интелектуалци и уметници, кои го ставија својот со потпис на Инцијативата за Договорот од Преспа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се собираат 150.000 потписи за нов референдум за името

Никола Осило
Граѓанската иницијатива за собирање на потписи од најмалку 150 илјади избирачи за распишување дополнителен референдум за одлучување на граѓаните на целата територија на Република Македонија...