еМагазин

Tag : повреден

Локално

Во болницата во Тетово донесен повреден 74 годишник, ја посочил снаата како сторител

Редакција
Тетовската полиција евидентира случај пријавен од Тетовската болница при што 74 годишник за здобиените повреди ја посочил снаата како сторител. Тој бил донесен во тетовската...
Локално

Триесет и тригодишник од Боговиње го загуби животот при извршување работни задачи, повреден и негов колега

Редакција
Работник на возраст од 33 години го загуби животот при извршување работни задачи во фирма во тетовско Боговиње вчера околу 16 часот и 30 минути....
Локално

Едно лице загина, а друго е повредено во сообраќајна несреќа во Куманово

Редакција
Едно лице загина, а друго е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случила утрово во Куманово, соопштија од Итна помош Куманово. Од итната помош...
Локално

Пожари на „секој чекор“ во државата, има повредени

Редакција
Веќе неколку дена откако се зголемија дневните температури во земјава има зачестена појава на пожари. Само во текот на вчерашниот ден во билтенот на МВР...