еМагазин

Tag : повреди

Локално

Момче од Швајцарија се повредил при пад од височина на Матка

Редакција
Давесет и двегодишниот Г. С. од Швајцарија се здобил со тешки телесни повреди при пад од два метри височина во Матка. Како што соопшти МВР,...
Локално

Стружанец претепал сограѓанин

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Н.(42) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“,...
Локално

Кумановец повредил двајца со остар предмет

Никола Осило
На 28.07.2019 година околу 22,00 часот во СВР Куманово приведен е Ш.Б.(29), поради нанесување на повреди со остар предмет на А.Б.(51) и Е.Б.(23) по претходна расправија...
Локално

Маж со видливи повреди пронајден мртов во домот

Никола Осило
На 28.07.2019 година во 13,50 часот во Полициско одделение Осломеј, од С. Џ.(59) од с.Црвевци, кичевско било пријавено дека во с.Црвевци во куќа во сопственост...
ЖИВОТ

(Галерија) Д-р Ивановски открива со какви повреди се соочувале ракометарите на Вардар за време на Лига на шампионите

Редакција
Шампионскиот пехар од ракометната Лига на шампионите пристигна и во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. „Горди сме што веќе шеста година заедно со нашиот и ваш...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Родители внимавајте: Четворица основци од Битола сечеле вени инспирирани од интернет игрите „Момо“ и „Синиот кит“

Редакција
Четворица ученици од ОУ „Коле Канински“ од Битола се самоповредиле со сечење вени, инспирирани од опасните интернет-игри „Момо“ и „Синиот кит“, но бројката на деца...
Македонија

ГОБ „8-ми Септември“: Кај Миле Јанакиески не се констатирани никакви телесни повреди

Никола Осило
Од ГОБ „8-ми Септември“ потврдија дека кај нив бил примен поранешниот министер Миле Јанакиески, кој учествувал во инцидент во затворот „Скопје“ во Шутка, но оти...
Локално

Експлозија во центарот на Гевгелија, едно лице го загуби животот

Редакција
Едно лице го загуби животот по експлозија која се случи попладнево околу 16 часот во продавницата на „Заре Комерц“ во центарот на Гевгелија. Неофицијално експлозијата е...
Локално

Четиримесечно бебе од Гостиварско таткото го нашол паднато со повреда на главата, мајката спиела

Редакција
Татко го нашол четримесечното бебе со повреда на главата во семејниот дом во едно гостиварското село. Случајот во полиција е пријавен од гостиварската болница. Од...
Македонија

На денешното судско рочиште, доктор од Судска медицина ја откри причината за смртта на Саздовски

Редакција
Крвни повреди на главата, поточно на левата страна на лицето и во темената регија, оштетување на мозокот и крвен подлив на градниот кош, покажува обдукцискот...