еМагазин

Tag : прилепска пиварница

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Искра Конеска, директор за човечки ресурси во Прилепска Пиварница прогласена за најдобар HR менаџер за 2018

Редакција
Искра Конеска, директор за човечки ресурси во Прилепска Пиварница е прогласена за најдобар HR менаџер за 2018 година. Изборот за најдобар HR менаџер, кој го
Бизнис

Неколкукратно намалена добивката на „Прилепска пиварница“

„Прилепска пиварница“ во првите три месеци од годинава оствари добивка од 7,7 милиони денари, што е неколкукратно намалување во однос на истиот период минатата година
Бизнис ТОП СТОРИИ

За плати на Управниот и Надзорниот одбор на Прилепска пиварница лани исплатени 32,1 милиони денари

Редакција
Во текот на 2018 година Прилепска Пиварница АД – Прилеп има вршено исплата на примања на членовите на Управниот одбор и на членовите на Надзорниот
Бизнис

„Прилепска пиварница“ оствари добивка од 107 милиони денари

Никола Осило
„Прилепска пиварница“ во текот на минатата година оствари добивка од 107 милиони денари, што е намалување во однос на претходната година кога добивката на компанијата
Бизнис

Пораст на приходите на „Прилепска пиварница“

Никола Осило
„Прилепска пиварница“ во 2018 година оствари вкупен приход во износ од 1.923.188.279 денари кој во споредба со остварениот вкупен приход во 2017 година бележи пораст
Бизнис

(ВИДЕО) Инвестиција од 3,5 милиони евра: Прилепска пиварница го проширува дистрибутивниот центар во Идризово

Редакција
Во населбата Идризово денеска беше означен почетокот на изградбата на нов дистрибутивен центар на Прилепска пиварница во Скопје. Новиот објект ќе се простира на 5.040 метри