еМагазин

Tag : провизии

Бизнис

Комерцијална банка од провизии и надоместоци оствари приходи од 7,6 милиони евра за шест месеци

Никола Осило
Нето приходите од провизии и надоместоци на Комерцијална банка заклучно со 30.06.2019 година изнесуваат 468,1 милиони денари или околу 7,6 милиони евра и во однос...
Македонија

Груевски: Против мене нема обвиненија за корупција, провизии, имотна корист, јавни набавки…

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, на својот Фејсбук профил, реагираше на денешната прес конференција на СДСМ: “Јасно е дека во недостаток на проекти и паметни работи,...