еМагазин

Tag : пункт

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) За сликање за документи во пунктот на МВР се чека неколку часа

Редакција
За сликање за лични документи со новото име на државата без закажување термин во пунктот на Министерството за внатрешни работи кај полициската станица „Пролет“ во...
Локално ТОП СТОРИИ

Пунктовите за лични документи во Скопје на 29 и 30. ноември со полно работно време

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните кои на 29 и 30. ноември имаат закажано термини за фотографирање и замена на лични документи во Скопје,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Oколу 1.000 лица дневно ќе може да се фотографираат за документи во новоотворениот пункт во Скопје

Редакција
Од денеска и официјално почнуваме со процесот на фотографирање за лични документи и земање биометриски податоци на граѓаните од Скопје, без претходно да се закажува...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од денеска отворен пунктот на МВР за лични документи без закажување во Скопје

Редакција
Пунктот на Министерството за внатрешни работи за вадење лични документи без закажување во Скопје официјално се отвора денеска. Истиот ќе работи од 8 до 18...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Пунктот на МВР за лични документи без закажување во Скопје е готов

Редакција
Пунктот на Министерството за внатрешни работи (МВР) за фотографирање за лични документи без закажување во Скопје е готов, а деновиве ќе се тестира, па ќе...
Македонија

Во четврток ќе се отвори пункт за вакцинација во Универзитетот св. Кирил и Методиј

Редакција
Mинистерот за здравство Венко Филипче најави отворање на нов пункт за вакцинација во Универзитетот св. Кирил и Методиј и како што кажа, со овој чекор...
Македонија

Се затвора регионалниот пункт за вакцинирање во Охрид

Редакција
Спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид од понеделник повторно ќе им биде на располагање на спортистите, за кога е предвидено затворање на овој регионален центар...
Македонија

Отворен пункт за масовна имунизација и во Прилеп

Редакција
Од 10 часот денеска е отворен пунктот за масовна имунизација во спортската сала на медицинското училиште во Прилеп. Прилепчанката Драга Маркоска беше првата што се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Немам информација дека луѓе се вакцинираат преку ред и без закажан термин, вели Филипче

Редакција
Прашан околу информациите дека граѓани се вакцинираат преку ред и со врски, без термин министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека не е запознаен...
Македонија

Во спортската сала на ССОУ „Коле Неделковски“ во Велес од 25 мај ќе се отвори пункт за вакцинација

Редакција
Од 25 мај во спортската сала на ССОУ „Коле Неделковски“ во Велес ќе биде отворен пунк за масовна вакцинација против Ковид-19, а кој освен за...