еМагазин

Tag : размена

Локално

ООУ „Лазо Ангеловски“ партнер во два Еразмус+ КА229 проекти

Редакција
ООУ „Лазо Ангелосвки“ ќе биде партнер во два Еразмус+ КА229 проекти во периодот од 2019 – 2021. година. Првиот Еразмус+ КА229 проект е под наслов...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Граничните и царинските контроли со Србија ќе се поминуваат со едно застанување

Редакција
На ГП Табановце – Прешево од денеска се поминува со едно чекање на заедничката испостава што ја воспоставија граничните служби од Северна Македонија и од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Трговска војна“ може скапо да не чини: Косово една од ретките земји со кои имаме суфицит во размената

Никола Осило
Што може нашата земја да изгуби од евентуално распламтување на трговската војна со Косово е прашање кое заслужува внимание откако оваа соседна земја воведе ограничување...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Грција e трет најголем трговски партнер на земјава

Никола Осило
Со вкупен обем на трговска размена од 58,2 милиони евра Грција во јануари, годинава се најде на третото место на листата најголеми трговски партнери на...