еМагазин

Tag : Рекет

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Боки 13 побара повторување на постапката за „Рекет“, тврди дека Камчев и Русковска знаат каде се парите од чантата „Луј Витон“

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13 денеска до Основниот кривичен суд во Скопје поднесе барање за повторување на кривичната постапка за предметот „Рекет“, за кој заврши...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки-13 бара вонреден надзор и контрола од страна на Судскиот совет, заради кршење на човекови права

Редакција
Правниот тим на Бојан Јовановски -Боки 13 од Судскиот совет бара да се формира комисија која ќе спроведе вонреден надзор за неговата состојба и за...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Многу трпев влијание од страна на политичките партии, за сите одлуки,“ изјави Јанева на судењето за „Рекет“

Редакција
Судењето за предметот за оштетното побарување на Орце Камчев од Бојан Јовановски и Катица Јанева за случајот „Рекет“ продолжува на 11 мај, откако во Основниот...
Македонија

Таткото на Боки 13: Се плашам за животот на син ми, не сум ја видел чантата „Луј Витон“

Редакција
Во интервју за А1он, Миле Јовановски, татко на осудениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13), зборува за овој случај, за претресите во неговиот дом, за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството го повлече предлогот за притвор за вработениот во тајната служба, АНБ

Редакција
Основното јавно обвинителство во текот на вчерашниот ден до судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд – Скопје, достави предлог за определување мерка притвор...
Македонија ТОП СТОРИИ

Изнудувале пари од бизнисмен: Уапсен разузнавач во Агенцијта за национална безбедност и амнестирано лице за настаните од 27 април

Редакција
Едно лице вработено во Агенцијата за национална безбедност (АНБ), попладнево е уапсено во рамки на истрага на скопското Обвинителство, јави телевизија „Телма“. Од МВР потврдиле...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од куќен притвор, Боки 13 спроведен во затворот во Идризово

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13 вчера околу 15 часот е спроведен во затворот во Идризово, каде треба да ја издржува деветгодишната затворска казна за случајот...
Македонија

Заев и потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николовски повторно се „судрија“ во суд

Редакција
Во Граѓанскиот суд во Скопје денеска се одржа главната расправа по тужбата на премиерот Зоран Заев против потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски за клевета,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски тврди дека Вице Заев изнудувал 250 илјади евра од битолска фирма, братот на премиерот вели се е лага

Редакција
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска сподели информации и документи за наводен сомнеж за фалсификување на документи од страна на Лазе Велковски, поранешен полициски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева не дојде во Апелација, нејзината одбрана бара да се укине пресудата за „Рекет“

Редакција
На голи претпоставки, без јасни докази не може да се заснова пресуда од седум години казна затвор. Обвинителството не го докажа делото кое и се...