еМагазин

Tag : Рекет

Македонија

Коронавирусот го одложи судењето за „Рекет“, Јанева побара да седи дома оти била во ризична група

Редакција
Барањата на одбраната за одложување на случајот „Рекет“ судот ги разбира единствено како начин за одолговлекување на постапката, имајќи во предвид дека се работи за...
Македонија

Исклучена јавноста од „Рекет“, се презентираат материјални докази за обраната на Јанева

Редакција
Со презентација на материјални докази, односно извадок од една емисија на „1ТВ“, адвокатите на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, ја почнаа одбраната во предметот „Рекет”....
Македонија

Судење за „Рекет“: Боки 13 презентира инстаграм-фотографии како докази

Редакција
Во Кривичниот суд денешното рочиште за случајот ,,Рекет” започна со презентирање на инстаграм-фотографии како докази од страна на осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13. Тој...
Македонија

Продолжува судењето за „Рекет“

Редакција
Судењето против Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, обвинети во предметот „Рекет”, продолжува денеска во Кривичниот суд во Скопје. На минатото рочиште завршија исказите на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ако Боки 13 трошел „чисти пари“, каде се тогаш парите од рекетирањето?

Редакција
Неделава се очекува одбраната на првообвинетиот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13 да заврши со презентација на материјалните докази и да се заокружи листата на...
Македонија

За Јанева ќе сведочат седум обвинители од СЈО, тројца од нив тајно

Редакција
На следното рочиште за „Рекет“ се очекува одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки13 да заврши со изведување на материјалните докази и да се заокружи листата на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судење за „Рекет“: Радуловиќ и Туцаковиќ му дале пари на Боки 13 за телевизијата и за лекови од Италија

Редакција
Судењето за случајот „Рекет“ денеска продолжи во Кривичниот суд со сведочење на Александар Радуловиќ, сопруг на познатата авторка на песни, Марина Туцаковиќ. Радуловиќ кој сведочи...
Македонија

Судењето за „Рекет” продолжува со последните сведоци на Боки 13

Редакција
Последните сведоци предложени Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинет во случајот „Рекет”, треба да бидат сослушани на денешното рочиште за овој судски предмет. На последното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судење за „Рекет“: Боки 13 земал пари од Марина Туцаковиќ, Русковска го праша дали тој е „ороспија“

Редакција
Судењето за предметот „Рекет“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, продолжува в петок. На денешното рочиште сведочеа хирург...
Македонија

Со сведоци на Боки 13 продолжува судењето за „Рекет“

Редакција
Сo нови сведоци на одбраната на Бојан Јовановски – Боки 13, денеска во Кривичниот суд продолжува судењето за случајот „Рекет“. На вчерашното рочиште сведочеа модниот...