еМагазин

Tag : решение

Македонија

Џафери го потпиша Решението за распишување на изборите

Редакција
Веќе поранешниот претседателот на Собранието, Талат Џафери синоќа го потпиша Решението за распишување на изборите, кои ќе се одржат на 12 април годинава. Во пресрет...
Македонија ТОП СТОРИИ

Невработена, без имот, со редовна медицинска терапија: Што пишува во одлуката на Апелација за притворот на Јанева

Редакција
Апелациониот суд Скопје го објави образложението за пуштање во куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Во него како причина за ваквата одлука на...
Македонија

Историчарот Ѓорѓиев: Инстант решение за Гоце Делчев може да влијае негативно

Редакција
Барањето да се реши прашањето за Гоце Делчев веднаш и инстант со цел да се задоволи некоја, во овој случај политичка потреба, може негативно да...
Македонија

Судот не дава одложување на затворската казна, Кочан доставил ново барање

Редакција
Кривичниот совет при Основниот кривичен суд- Скопје го одби барањето за одложување на затворската казна на бизнисменот Сеад Кочан кој е осуден на четири години...
Македонија

Се јави Груевски: Ципрас никогаш не побарал да разговараме за решение за името

Никола Осило
Во врска со изјавата за Financial Times на грчкиот премиер Алексис Ципрас, во која посочува дека јас како премиер никогаш не сум сакал да разговарам...
Македонија

Катица Јанева очекува да се најде решение за СЈО, се надева на уште еден мандат

Редакција
Верувам во процесот на преговорите или прифаќањето на амандманите од страна на опозицијата затоа што се работи за врвни професионалци како од страна на Владата,...
Техно

Паметен дом за модерно живеење, новo Smart Home решениe во понудата на Македонски Телеком

Редакција
Паметните домови стануваат составен дел од модерното живеење денес, едноставно затоа што го прават животот побезбеден и подобар. На пазарот секојдневно се појавуваат нови решенија,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Решението за притвор на Чавков откри дека има вила на Халкидики?

Редакција
Решението за притвор на поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен прв човек на Бирото за јавна безбездност (БЈБ), Митко Чавков откри дека тој имал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судот во понеделник повторно ќе се обиде да му го достави решението на Груевски

Редакција
Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на порнешниот премиер Никола Груевски за отслужување на затворската казна од две години...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Убивање и труење на бездомните кучиња НЕ е решението

Редакција
Лавина од негативни реакции по социјалните мрежи предизвика големата несреќа која се случи во Гостивар, во која трагично почина тинејџерка, која се удави, бегајќи да...