еМагазин

Tag : ресторани

Бизнис ТОП СТОРИИ

Објавен новиот протокол за рестораните: До 12 лица на споени маси, гостите на растојание од 1,5 метри

Редакција
Во Службен весник е објавен новиот протокол за отворање и работа на угостителските објекти за исхрана. Неговата содржина Ви ја пренесуваме во целост: Вработените во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кафетериите и рестораните преку недела ќе работат до полноќ, за викенди до 1 часот после полноќ

Редакција
Владата, на седница, на предлог на Комисијата за заразни болести, донесе измени на Протоколот за отворање и работа на кафетериите и на Протоколот за отворање...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Угостителските објекти се речиси празни, слабо гости и работа

Редакција
Кафеаните, рестораните и кафулињата беа отворени минатата недела, но иако првата вечер од отворањето беа објавени снимки од гужва и непочитување на правилата, речиси најголемиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Некои угостители „потфрлија“: Пазарните инспектори бркани од локалите и понижувани

Редакција
Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од вчера почнаа со...
Македонија

Филипче: Ако знаевме дека ќе има забави без да се почитуваат мерките, немаше да ги отвориме угостителски објекти

Редакција
Прашан за вчерашната слика по рестораните, кафулињата и кафеаните каде што граѓаните си тераа по старо и се забавуваа без да почитуваат мерки, министерот за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Првите гости пристигнаа: Отворени кафетериите и рестораните

Редакција
Времето барем во Скопје не им се погоди, но првите гости им пристигнаа. Од денеска по пауза од речиси два и пол месеци кафулињата и...
Бизнис

Пред отворање рестораните треба да се дезинфицираат

Редакција
Пред отворање на угостителските објекти ќе треба повторно да се изврши дезинфекција и чистење на опремата и површините што служат за обработка на храна. Пред...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) На ручек разделени со плексиглас: Рестораните и кафулињата во Скопје се подготвуваат за отварање

Редакција
Нема официјални информации кога и како угостителите во Македонија ќе продолжат со работа, но тие полека се подготвуваат за новиот старт, кој се очекува да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кафулињата и рестораните да работат со скратено работно време до 18 часот, побара Филипче

Редакција
Кафулињата и рестораните да работат со скратено работно време до 18 часот и внатре капацитетот да биде преполовен, што значи да се задржи дистанцата од...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Изобилство од елеганција: Се отвори првиот ХоРеКа центар во земјата

Редакција
Елеганција и отменост, досега невидени во Македонија, го одбележаа отворањето на новата компанија Alpha Venue Horeca Equipment. Минатата недела се отвори првата и единствена компанија...