еМагазин

Tag : СМС

Бизнис ТОП СТОРИИ

Банките со препораки за заштита на податоците, при користење на платежни картички на Интернет

Редакција
Македонската банкарска асоцијација (МБА) се приклучува на апелите за внимание околу актуелната кампања за smishing (SMS phishing) за корисниците на платежни картички. „Согласно искуството кое...
Македонија ТОП СТОРИИ

Испратени СМС-пораки со лажен линк на УЈП, Управата апелира да не се отвораат

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) информира дека вчера и денеска непознат испраќач, користејќи го нејзиното лого, преку СМС-пораки се обидел да наведе граѓани да споделуваат...
Балкан

Отворени плажите во Грција, една седмица пред официјалниот почеток на туристичката сезона

Редакција
Под правила и протоколи, слични на оние од лани, со растојанија меѓу лежалките и чадорите, но без музика, како што е во кафулињата, од денеска...
Бизнис

Халкбанк: Ажурирајте го телефонскиот број, ќе добиете СМС со информации за картичката „Купувам домашно“

Редакција
Халкбанк АД Скопје ги повикува сите граѓани кои имаат добиено финансиска поддршка од страна на Владата во рамките на програмата „Купувам домашно“, а која треба...
Македонија

Јовески: Засега нема основа за дисциплинска постапка за Вилма Рускоска

Редакција
Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески изјави дека нема отворено постапка за СМС пораката, која обвинителката Вилма Рускоска ја испрати до судиите кои ја пуштија Катица Јанева...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелација ја објави СМС пораката која Рускоска за Јанева ја пратила на судија

Редакција
Апелацискиот суд во Скопје денеска на колегум расправал по најавите на јавната обвинителка Вилма Рускоска дека ќе покрене финансиска истрага против судиите кои вчера донесоа...
Македонија

„Монструм“ продолжува на 19 ноември со читање смс пораки и транскрипти

Редакција
Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година „Монструм“ продолжува на 19 ноември. На денешното рочиште се читаа транскрипти од смс...
Македонија

СМС комуникација на Ахмети и Незири за случајот „Монструм“: Какви луѓе се осомничените, дали убиените имаат роднини во полиција

Редакција
На 4 ноември продолжува судењето за убиството на момчињата Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски, Александар Наќевски и рибарот Борче Стефановски кај Смилковското езеро на...
Македонија

Продолжува судењето за „Монструм“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за случајот за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година,...
Техно

A1 за припејд сегментот во мобилната телефонија: 10GB за опуштено сурфање

Редакција
А1 Македонија го збогатува своето припејд портфолио во мобилната телефонија и објавува нова, атрактивна понуда со која од денеска, припејд корисници кои ќе активираат нова,...