еМагазин

Tag : собир

Македонија ТОП СТОРИИ

Светоста на семејството, децата и образованието во фокусот на сенародниот собир на МПЦ-ОА

Редакција
„Здрави деца, здраво општество“, „Само момче може да порасне во маж“, „Да, за мама и тато, а не за родител 1 и родител 2“, „Вера,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Илјадници граѓани во Белград им одадоа почит на убиените во училиштето и побараа оставки

Редакција
Илјадници граѓани се собраа синоќа на Цветниот плоштад во Белград и пред училиштето во Врачар за да им одадат почит на убиените во училиштето. Дел...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Построг полициски час само за Струга“: Твитер реакции за верскиот собир

Редакција
Лавина од негативни реакции на социјалните мрежи за вчерашниот верски собир во Струга, на кој голем број на граѓани не носеа маски, ниту пак одржуваа...
Македонија

Бугари организираат собир за поддршка на Македонија пред Француската амбасада во Софија

Редакција
Под мотото „Европска иднина за Македонија“ попладнево пред Француската амбасада во Софија ќе се одржи мирен собир за поддршка на европските аспирации на Северна Македонија,...
Македонија

Канческа Милевска им се извинува на соседите, роднините и пријателите за синоќешниот собир на „Македонија блокира“ пред нејзиниот дом

Редакција
Поранешната министерка за култура, сега кординатор на независната пратеничка група, Елизабета Канческа Милевска преку соопштение испратено до медиумите им се извинува на соседите, роднините и...