еМагазин

Tag : Сопот

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер во црвено за музејот на УЧК во Сопот

Редакција
Музејот на терористичката УЧК во Сопот е една од главните теми на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Музејот на УЧК во Сопот не е на приватен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи вели оти музејот во Сопот во кој виси слика на Ахмети не бил на УЧК

Редакција
Музејот во Сопот не бил на УЧК, изјави денеска министерот за надворешни работи, Бујар Османи и покрај фактот што во целиот објект се слават борци...
Македонија ТОП СТОРИИ

Музејот на УЧК во Сопот не е на приватен имот, туку на државно земјиште и е дивоградба, велат од Општина Куманово

Редакција
Музејот на терористичката УЧК не е на приватен имот, како што изјави премиерот Димитар Ковачевски, велат од Општина Куманово, од каде посочуваат дека вонредниот инспекциски...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) „Исчезна“ плочата со картата на „голема Албанија„ во музејот на УЧК во Сопот

Редакција
По бурните реакции во јавноста ја снема плочата со картата на „голема Албанија„ во музејот на терористичката УЧК во Сопот, пренесе телевизијата Сител. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

На приватен имот бил музејот на УЧК во Сопот, вели Ковачевски

Редакција
Музејот на терористичката УЧК во Сопот бил на приватен имот, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Има ли дозвола за градба музејот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Има ли дозвола за градба музејот на УЧК во Сопот, во кој виси и картата на „голема Албанија„

Редакција
Знаме со картата на „голема Албанија“ е еден од експонатите на музејот на терористичка УЧК во Сопот, за кој не е јасно дали е дивоградба,...
ЖИВОТ

(Фото) Утрото и почнува со какао: Тодорка Митрева од кавадаречко Сопот прослави 100 години живот

Редакција
Тодорка Митрева од кавадаречкото село Сопот денеска прослави 100 години живот. Нејзините најблиски ја изненадија со торта и желби за уште заеднички моменти. Нејзините блиски,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се исплаќа милионска отштета на лицата неоправдано осудени за „Сопот“

Редакција
Владата на вчерашната седница даде согласност и го задолжи Државното правобранителство на Република Македонија да склучи судско порамнување пред Основниот суд Скопје 2 Скопје за...