еМагазин

Tag : спот

Забава

(Видео) Нов спот на групата Ван Гог за “Емотивно миниран“

Редакција
По успешната промоција на најновиот студиски албум и истоимената книга со наслов „Море без обала“, и по жешкото лето и есенската турнеја, групата „Ван Гог“...
Забава

(Видео) Нов спот на Кирил за „Врба“, филмот наскоро си оди од киносалите во Македонија

Редакција
Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот „Врба“, која ја потпишува композиторот Кирил Џајковски. Филмот на Милчо Манчевски во Македонија продолжува да...
Забава

(Видео) Групата „Ван Гог“ видео-спотот за „Готово е се“ го посветија на легендите Милена Дравиќ и Драган Николиќ

Редакција
Групата „Ван Гог“ сними видеозапис за песната „Готово е се“ од нивниот последен студиски албум „Море без обала“. „Ова видео е омаж на времето од кое доаѓаме, потврдувајќи дека вистинските вредности траат вечно. Идејата ни беше преку енергијата...
Забава

(Фото) Четкар во Њујорк и Охрид снима нов видео-запис за „Going Home“

Редакција
Деновиве во Охрид, Четкар го заврши снимањето за за насловната тема на новиот албум  „Going Home“ кое го работи заедно со Борче Димоски со кој...
Свет

„Ал Џазира Балкан“ креираше спот кој симболично укажува на глобалните закани на слободата на медиумите

Редакција
Светскиот ден на слободата на медиумите се одбележува на 3. мај и повод е да им се честита на новинарите и медиумските работници, но и...
Забава

(Видео) Лозано со концерт на 23 март и нова песна „Мајко“

Редакција
Интересот за концертот на Влатко Лозаноски е голем и ќе се одржи на 23 март, информираат од Авалон продукција. „Влезници купуваат обожаватели од сите генерации,...
Забава

(Видео) Милениците на публиката „Дупер“ со нова песна и видео

Редакција
„Дупер“ имаат нова песна со наслов „Ние сме 2“. Песната е комплетно авторско дело на групата во состав (Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечоски),...
Забава

Калиопи: Понекогаш и тажните љубови можат да бидат убави

Редакција
По подолга пауза на македонската музичка сцена Калиопи сними нова песна „Пресуда“ која е комплетно авторско дело на нејзиниот композитор, текстописец и продуцент Ромео Грилл....
Забава

(Видео+Галерија) Лоба снимаше спот на Санторини

Редакција
„Feel It“ на англиски и „Над небото“ на македонски јазик се новите песни во таканаречен deep house музички правец, Викторија Лоба на својот Youtube канал...
Забава

(Видео) Каролина со видео-спот за „Бели цветови“

Редакција
Каролина Гочева снимаше најнов видео-спот за песната „Бели цветови“, нумера која е дел од албумот „Извор“. Спотот се снимаше на повеќе локации низ Скопје, во...