еМагазин

Tag : струен

Локално ТОП СТОРИИ

Девојчето кое почина од струен удар во Илинден имало 14 години: Детали од Обвинителството

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи на МВР и обдуцент од Институтот за судска медицина изврши увид на лице...
Локално ТОП СТОРИИ

Од струен удар животот го загуби 22-годишно момче од тетовско Боговиње

Редакција
Тетовската полиција информира дека кај нив е пријавен смртен случај на 22 годишник од Боговиње, кој животот го загубил поради повреди здобиени од струен удар....