еМагазин

Tag : табановце

Локално

Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“

Редакција
Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“, информираа денеска надлежните. – За влез во државата се чека пет минути, а за излез четири минути, соопштија од
Локално

Кумановец од граничниот премин Табановце директно во затвор

Никола Осило
На 01.05.2019 година во 16.15 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека лицето Х.И.(28) од Куманово се барал за издржување казна
Локално

Сакал да помине граница со пасош од друго лице

Никола Осило
На 20.01.2019 година во 16.00 часот на Граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека патната исправа што ја дало на увид лицето Ќ.А.(31)
Локално

Се запали автомобил во движење на автопатот Табановце-Куманово

Никола Осило
На 03.09.2018 година околу 18.00 часот на автопатот Табановце-Куманово, при движење настанал пожар во предниот дел на патничко возило „Шкода Фаворит“ со полски регистарски ознаки,
ДОБРОСОСЕДСТВО

Помалку контроли и царинење: Македонија и Србија заедно ќе го управуваат Табановце-Прешево

Редакција
Премиерот Зоран Заев и претседателот на Србија Александар Вучиќ, денеска се сретнаа на граничниот премин Табановце-Прешево каде најавија дека ќе започне да се применува заедничкото
Македонија

(Следете во живо) На Табановце се чека до 20 минути за излез од Македонија

Никола Осило
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање
Македонија

(Следете во живо) За излез од Македонија повеќе од половина час се чека на Табановце и на Богородица

Редакција
На граничните премини Табановце и Богородица денеска има зголемена фреквенција на возила. На Табановце за излез од земјата се чека од 30 до 45 минути
Локално

На Табановце се чека до половина час

Никола Осило
На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање е околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема
Македонија

(Следете во живо) Колони на Богородица, се чека до еден час, на Табановце до 45 минути

Редакција
На граничниот премин Богородица од македонска страна за излез се чека од 40 до 60 минути, додека на Табановце од половина час до 45 минути.
Македонија

На Табановце се чека половина час, на Богородица до 15 минути

Редакција
На граничниот премин Табановце попладнево за излез од државата се чека половина час, а на граничниот премин Богородица околу 10 до 15 минути, соопшти Авто-мото