еМагазин

Tag : табановце

Локално

Кратовчанец од граничниот премин Табановце директно во полиција

Никола Осило
На 19.08.2019 во 22.15 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека М.Р.(26) од Кратово е предмет на потрага за сторено кривично...
Локално

На граничниот премин Табановце се чека околу еден час

Никола Осило
Зголемена фреквенција на возила има денеска на граничниот премин Табановце, каде времето на чекање за излез од државата е околу 60 минути, соопшти Автомото сојузот...
Локално

На Табановце се чека до 40 минути, на другите гранични премини нема задржувања

Редакција
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На граничниот премин Табановце се чека  до 40 минути, а на другите...
Локално

Приведени Србин и двајца Турци поради тепачка на граничниот премин Табановце

Никола Осило
На 04.08.2019 во 08,00 часот од полициски службеници на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Северна Македонија, приведени биле Н.Ж (39), државјанин на Р.Србија...
Македонија

Притвор за двајцата царинарници кои зеле поткуп на „Табановце“

Редакција
Основното јавно обвинителство – Куманово поведе истражна постапка против двајца царинарници, кои пред два дена примале поткуп на граничниот премин „Табановце“, а на предлогот на...
Локално

На Табановце приведен Полјак кој „гласно“ сакал да ја напушти земјава

Никола Осило
На 27.07.2019 во 20,45 часот на Граничен премин Табановце на излез од Република Северна Македонија поради основано сомнение за нарушен јавен ред и мир приведен...
Локално

Приведени двајца цариници за поткуп: Џебовите и фиоките им биле полни со евра и франци

Никола Осило
Двајца царински службеници од граничниот премин Табановце се лишени од слобода и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Осомничени се за примање поткуп. СВР...
Локално

На Табановце приведен Белгиец баран од Интерпол

Никола Осило
На 27.07.2019 во 14,40 часот на Граничен премин Табановце, за влез во Република Северна Македонија се пријавил А. С. (43) од Скопје, државјанин на Белгија,...
Локално

Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“

Редакција
Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“, информираа денеска надлежните. – За влез во државата се чека пет минути, а за излез четири минути, соопштија од...
Локално

Кумановец од граничниот премин Табановце директно во затвор

Никола Осило
На 01.05.2019 година во 16.15 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека лицето Х.И.(28) од Куманово се барал за издржување казна...