еМагазин

Tag : Тамара Тодевска

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Его“ – нова песна и спот на Тамара Тодевска и Young Dadi

Редакција
„Его“ е новиот музички проект на Тамара Тодевска и младиот артист Young Dadi. Музиката и аранжманот се на Роберт Билбилов, текстот е напишан од Дади,...
Забава ТОП СТОРИИ

„Настан што ќе остане“: Дани, Тамара, ДНК, Некст Тајм вечерва ќе настапат во Паркот на Франкофонијата

Редакција
Општина Центар по првпат организира музички хепенинг насловен како „Нешто што ќе остане“, кој ќе се случи вечер во Паркот на Франкофонијата, со почеток од...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) „Торнадо“, нова песна и спот на Тамара Тодевска

Редакција
Тамара Тодевска ја објави својата нова песна „Торнадо“. Текстот е дело на српската пејачка и кантавторка Ана Радоњиќ /Зое Кида, додека за музиката и аранжманот...
ЖИВОТ

Тамара Тодевска е позитивна на Ковид-19

Редакција
Пејачката Тамара Тодевска објави дека е позитивна на Ковид-19. Таа на нејзиниот Инстаграм-профил откри дека по почувствувани симптоми, се тестирала на вирусот и е позитивна....
Ретро

(Фото) Тамара објави фотографија со Маријана и Росана, од пред 28 години на настапот на „Макфест“

Редакција
Тамара објави фотографија од нејзиниот прв настап на „Макфест“ пред 28 години заедно со Маријана и Росана. „Имав само шест години. Се сеќавам Зерина Цокоја...
Македонија

Кирацовски за Тамара: Гази напред и уште долго прави не горди

Редакција
На својот Фејсбук профил за скандалот со пејачката Тамара Тодевска и македонската химна се огласи и поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски. “Големите луѓе...
ЖИВОТ

Заев: Тамара и тимот станаа херои на земјата и силен глас за гордоста со која девојките и жените се борат за своите права

Редакција
Премиерот Зоран Заев ја прими Тамара Тодевска, и комплетниот авторски и сценски тим на Македонија што оваа година настапи на изборот на Песна на Евровизијата...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ќе успее ли Тамара да го подобри резултатот на Елена Ристеска на Евровизија

Редакција
Македонија најдобриот пласман на Евровизија го имала во 2006 година, кога земјата во Атина, Грција ја преставуваше Елена Ристеска со песната „Нинанајна“, и го освои...
Забава

(Галерија) Кој македонски дизајнер креира уникатни парчиња за познатите личности?

Редакција
Тамара, Викторија Лоба, Лозано, Биг Мама, Елена Стефановска, Кристина Арнаудова, Теа, Ведрана се само дел од познатите личности за кои се креаираат уникатни парчиња од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Редакција
Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во...