еМагазин

Tag : Таргет

Македонија

Мендух Тачи и Арбен Џафери биле прислушувани под псевдоними „швалер“ и „деда“

Редакција
Поранешен вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Марјан Јанкуловски, на денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина” за незаконското следење на комуникациите, кажа дека без...
Македонија

„Таргет-Тврдина“ одложена поради одлучувањето за притворот на Мијалков во Апелација

Редакција
Јавната седница во Апелацискиот суд во Скопје, на која ќе се одлучува за притворот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков го одложи денешното рочиштето за ...
Македонија

Кратко времето за спроведување од притвор на Мијалков: Рочиштето за „Тврдина -Таргет“ одложено за 4 декември

Редакција
Поради краткиот временски период за доставување барање за спровод на поранешниот директорот на УБК Сашо Мијалков од притвор, денешното рочиште за „Тврдина -Таргет“ за незаконското...
Македонија

Јанкулоска и Мијалков не чувствуваат вина за „Таргет-Тврдина“, на Грујевски и Бошковски ќе им се суди во отстуство

Редакција
За 6 ноември закажано е ново судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите. На денешното рочиште воведни зборови дадоа...
Македонија

Таргет-Тврдина одложено за 8 октомври

Редакција
Денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите, е одложено за 8 октомври. Судењето е одложено поради тоа што...