еМагазин

Tag : тело

Локално

Трагедија во Трнодол: Пронајдено тело при расчистување на остатоците од пожарот во барака

Редакција
Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. – Пожарот...
Локално

Лице од Тетово пронајдено мртво на Самоилова тврдина

Редакција
Повозрасен маж од Тетово вчера е пронајден мртов на Самоиловата тврдина во Охрид. Информацијата за МИА ја потврди портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, кој...
Локално

Тело на 38-годишен маж пронајдено покрај зграда во Карпош, истрагата е во тек

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во Карпош, каде пред зграда беше пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж....
ЖИВОТ

Гостиварец починал во авион на релација Базел-Скопје

Редакција
Половина час по полноќ на „Меѓународниот аеродром Скопје“ пристигнал авион што сообраќал на релација Базел-Скопје, и било пријавено дека во него имало лице кое не дава...
Локално

Во Вардар кај село Кочилари пронајдено тело на 77-годишен велешанец

Редакција
Седумдесет и седум годишниот велешанец Л.С. денеска е пронајден мртов во реката Вардар, во близина на село Кочилари. Случајот во СВР Велес го пријавил жител на село Кочилари...
Локално

Пронајден мртов 45-годишен скопјанец, во стан на неговата сестра

Редакција
На 29.03.2019 во 13.56 часот во СВР Скопје, Д.Б. пријавил дека во стан на ул.„Никола Киров Мајски“ во Скопје го пронашол починат без траги на...
Балкан

Триесетгодишен македонски државјанин се удавил кај Дубровник

Редакција
Тело на 30-годишен македонски државјанин извадила попладнево хрватската полиција од море кај Дубровник. Како што јавува ХИНА, во тек е увид на местото и се утврдуваат...
ЖИВОТ

Според пријателите, телото пронајдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Атанасовски

Редакција
Во исчекување на официјални информации од МВР, за да потврдат дека телото најдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Горан Атанасовски, според информации од роднини...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Трагедија: Телото на Даниела по која се трагаше, најдено во водите на Вардар

Редакција
Апелот за пронаоѓање на Даниела Пецевска од Дрчаево за жал заврши трагично, бидејќи нејзиното безживотно тело е извадено од водите на реката Вардар. – Од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Телото на Стефановски денеска беше кремирано: Студентите започнале петиција една од зградите на Универзитетот во Кент да го носи неговото име

Редакција
Режисерот Слободан Унковски сподели статус од новинарката Маја Петрушевска, која живее и работи во Лондон, дека денеска пријателите, колегите, студентите, роднините се простиле од драматургот...