еМагазин

Tag : упатство

Македонија

ДИК, се предомисли, го врати старото Упатство за важечки и неважечки ливчиња

Редакција
Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница изгласа поништување на вчера донесената измена на Упатството за важечки и неважечки ливчиња. Претседателот на ДИК, Александар Даштевски...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

И сами можете да си го симнете сертификатот за вакцинација, кој ќе Ви треба за патување, еве како

Редакција
Сертификатот дека сте примиле две дози на вакцина, кој ќе Ви треба за патување, можете и сами да си го симнете. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Како да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Пановски цитираше упатство од „Сумамед“ за да алармира на прекумерната употреба на антибиотици за лекување Ковид-19

Редакција
По млаката или никаква реакција на надлежните и одговорни за здравјето на граѓаните, како и за парите на граѓаните, било лични или преку ФЗО (МЗ,...